MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Fåtöljer 15671035
nr 1567 1035
Fåtöljer
ett par, JINDRICH HALABALA, tillskriven. Tjeckien, 1950-tal. Modellen formgiven på 1930-talet, renoverade. Betsad stomme, fast stoppad rygg och sits. Bredd: 63 cm. Djup: 79 cm,
h. 78 cm, sitthöjd: ca 34 cm
Utrop:
16.000 kr
Såld:
14.000 kr
torsdag 28 september 2023
kl 04:36:45
- Klassiska
28 sep
Klassiska
Läs mer om Klassiska